Или как детето да преодолее заучената безпомощност - 24 и 25 септември. Обучението е предназначено за специалисти в областта на образованието и училищната психология и се провежда на английски език.
През последната година и половина пандемията предизвика психолозите и специалистите по психично здраве с нови възможности за контакти в общността. Много от обученията за първи път се случиха в онлайн формат и, ако в началото този факт предизвикваше притеснения и дискомфорт, днес сякаш вече се превърна в норма. Онлайн срещите, наред с технологичните спънки, които понякога ги съпътстват, носят и неподозирани нови идеи.
В днешно време да присъстваш на лекция, провеждана в Индия, например, зависи само от това дали ще имаш компютър или телефон с интернет и дали ще си свободен в петък по обяд и в събота рано сутринта.
В тези часови слотове ще се проведе обучението на тема Neurodiversity (Невроразнообразие) на 24 септември от 12:30 часа на обяд българско време и на 25 септември в 7:30 часа сутринта българско време. Според организаторите терминът Neurodiversity описва различните начини на функциониране на мозъка при всеки индивид.
Всеки ученик има различен набор от интереси, силни страни и цели, независимо от възрастта, способностите или предмета. Дете, което се бори с амбиции за академичен успех, може да страда и от чувство на заучена безпомощност. Лошото представяне в училище може да накара хората да почувстват, че нищо от това, което правят, не е правилно или полезно. По този начин децата понякога губят мотивация да опитват да се развиват в различни области в живота.
В онлайн срещата, организирана от индийската образователна програма Energia Soi, ще разберете как може да се помогне на „различните“ деца да преодолеят чувството за заучена безпомощност.